Dôležité fakty pre servis vozidla Škoda iV

Menej dielov vo vozidlách Škoda iV vyžaduje menší servis a údržbu, čo vedie k nižším nákladom na vlastníctvo.

Rovnako ako bežné autá, aj vozidlá Škoda iV stále vyžadujú pravidelný servis. Súčasťou servisu je kontrola konkrétnych elektrických komponentov vrátane chladiaceho systému batérie.

Ak sú potrebné špecializované (typicky elektrické) opravy, vždy odporúčame využiť autorizované servisné stredisko s vysoko vyškolenými odborníkmi a špičkovými diagnostickými technológiami.

Vedeli ste že?

Na rozdiel od benzínových alebo naftových motorov s tisíckami pohyblivých častí si elektromotor nevyžaduje toľko pozornosti. Veľa servisných úkonov, na ktoré sme zvyknutí pri bežných spaľovacích motoroch, nie je pri elektrických vozidlách potrebných.

Čo váš elektromobil už nepotrebuje

Prečo aj vozidlá iV vyžadujú pravidelný servis?

Zdravie článkov batérie a správne chladenie

Vysokonapäťová batéria je komponent špecifický pre všetky elektromobily. Jeho chladiaci systém sa musí skontrolovať vždy, keď sa vozidlo pristaví na servis. Ďalším rozdielom v porovnaní s bežnými automobilmi je, že chladiacu kvapalinu tepelného čerpadla je potrebné meniť každé 2 alebo 4 roky v závislosti od klímy krajiny.

Diagnostika vozidla a softvér

Aby ste zabezpečili bezproblémový chod vášho iV vozidla, malo by byť vždy k dispozícii najnovšie aktualizácie softvéru.

Pravidelná kontrola komponentov

Konvenčné systémy – ako sú brzdy, riadenie alebo odpruženie – je potrebné pravidelne kontrolovať rovnakým spôsobom ako pri elektrických autách.

Ako často je potrebná kontrola v servise?

Ak máte Enyaq iV alebo Enyaq Coupé iV, mali by ste mať pravidelný servis každé 2 roky, nezávisí to však od počtu najazdených kilometrov – na rozdiel od bežných automobilov, ktoré vyžadujú pravidelný servis aj po určitom nájazde.

Batéria a bezpečnosť

Máte záujem dozvedieť sa viac o ochrane a životnom cykle iV batérie a všeobecne o bezpečnosti elektrických áut? Potom stačí kliknúť nižšie.

Porovnanie nákladov

Použite náš interaktívny nástroj na porovnanie nákladov medzi elektromobilom a bežným autom.

Čo majú spoločné s bežnými autami

Autorizované servisné centrá – vždy dobrý výber

Technológie a vyškolení odborníci

Na všetku vyššie uvedenú údržbu majú naše autorizované servisy správnu technológiu a vysoko vyškolených špecialistov, ktorí zaistia, že váš elektromobil bude vždy fungovať hladko.

Vysokapäťové systémy

Keďže elektromobil používa elektrické systémy s veľmi vysokým napätím, odporúčame vám, aby ste ich nechali opraviť alebo udržiavať odborníkmi v autorizovanom servisnom stredisku.